Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Pálená, nebo betonová taška? Otázka, kterou nesmíme podceňovat

střešní krytina

Rekonstrukce střechy rodinného domu není něco, čím by se obyčejný smrtelník běžně zabýval. Proto je na místě vyhledat odbornou pomoc. Ale itak byste měli mít jasnou představu, podle čeho zvolit novou krytinu, abyste získali přesně to, co potřebujete.Protože jste to nakonec jen vy, kdo si krytinu vybere, uhradí a svolí k jejímu položení. Profesionál sice může poradit co nejlépe, ale veškeré výhody a nevýhody jednotlivých řešení musíte zvážit jen a jen vy.

Proč byste rekonstrukci střechy neměli oddalovat

Žijete ve starším domě, který už po dlouhá desetiletí chrání stará střecha? Časem bezpochyby zjistíte, že do domu zatéká. V jiném případě můžete být nespokojení se vzhledem střechy, protože i krytina se časem opotřebovává a jednou okamžik na její výměnu zkrátka přijde. V obou případech je tedy na místě přizvat si profesionálního pomocníka a společně s ním se rozhodnout, která z moderních krytin pro vás bude tím nejlepším řešením.
Naprostou špičkou v oblasti střešních krytin je bezpochyby společnost Bramac, která je na trhujiž od 90. let. Pro střechy nabízí to nejlepší možné řešení v podobě betonových a keramických střešních tašek a v barvě, tvaru a funkčnosti sladěné příslušenství. Pro usnadnění volby vhodného modelu navíc poskytuje zdarma svým zákazníkům vizuální návrh domu se zvoleným modelem.

Pálené vs. betonové tašky – nekončící souboj velikánů

Každý, kdo řeší volbu střešních tašek, se musí rozhodnout, zda pálenou či betonovou střešní krytinu. Pro usnadnění výsledné volby je dobré si připomenout fakta o betonových a pálených taškách.
Betonová střešní taška: extrémně pevný ochránce
Betonové střešní tašky se vyznačují extrémní pevností, která se v průběhu času zvyšuje.Tím je zajištěna jejich dlouhá životnost při zachování všech potřebných funkcí.

Jaké jsou další výhody betonových tašek?

• Jejich výroba je ekologická a nemá negativní dopad na životní prostředí.
• Na 1 m2 padne jen nízký počet tašek (zhruba 7,5-10 kusů)
• S betonovou taškou je pokládka snazší a rychlejší díky tvarové přesnosti. Tím dochází k snížení nákladů na prováděnou práci.
• U všech betonových tašek je zajištěna posuvnost.
• Tento druh tašek efektivně tlumí vnější hluk.
• Betonové tašky se vyrábějí v pestré paletě barev. Snadno tak získáte tašky, které budou designověstoprocentně vyhovovat vašim představám.

Pálená střešní taška: tradice s nadstandardními zárukami

Vsázíte rádi na prověřenou klasiku, krásu a přirozenost? Potom byste neměli smést ze stolu ani řešení pomocí keramických (pálených) střešních tašek. Materiál, z něhož se vyrábí, slouží lidem již tisíciletí a díky jeho kráse, jistotě a bezpečí, kterou poskytuje, se k němu stále vracíme.

Kdy byste si měli vybrat pálené tašky?

• Když chcete žít v souladu s přírodou – pálené tašky jsou vyráběny ekologicky a z přírodních zdrojů. Když milujete pocit bezpečí, které může střecha z pálených tašek nabídnout.
• Když chce u svého domu navodit dojem přírodního tepla.
• Když chcete mít střechu dlouho funkční a krásnou v klasickém stylu.
• Když pro vás není překážkou větší spotřeba tašek na 1 m2 v závislosti na jejich typu (9,4-38,3 kusů).
Věděli jste, že na keramické tašky Bramac včetně tvarovek se vztahuje záruka 30 let naa záruka až 15 let na funkčnost celého střešního systému? Za kvalitní tašky se výrobce zkrátka zaručit nebojí.

Nepodceňte výběr tašek a přizvěte si odborníka

Investice do nové střechy je investice na několik desítek let. Proto byste před výběrem střešní krytiny měli mít stoprocentně jasnou představu o tom, co od střechy opravdu očekáváte a ke kompromisům byste neměli přistupovat ani ve chvíli, kdy je v řešení její vzhled. Správně vybraná krytina totiž může vašemu domu zásadně zvýšit estetickou hodnotu, a vám tak dlouhé roky dělat radost.
V případě, že si nevíte s výběrem střešní krytiny rady, obraťte se na profesionály, jejichž denním chlebem je právě to, v čem vy tápete. Jen tak může být radost z nové střechy velká a stálá.