Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Projekt Míšeňská 7 nabízí exkluzivní bydlení v barokních domech

Nový bytový dům Míšeňská 7 na Malé straně v PrazePRAHA – Míšeňská ulice na Malé Straně bývá označovaná za nejzachovalejší barokní ulici v Praze. Právě zde vzniklo náročnou rekonstrukcí dvou sousedních barokních domů z roku 1708 exkluzivní a ojedinělé bydlení. Rekonstrukce spojila více než třistaletou historii obou domů s moderními technologiemi, nadčasové materiály zde dokonale fungují po boku původních barokních prvků, jakými jsou malované stropy v podkroví a pískovcové dveřní zárubně.

Díky jedinečné atmosféře každého bytu zde svůj vysněný domov najdou jak milovníci romantických podkrovních prostorů, tak nároční klienti hledající bydlení bez jakýchkoliv kompromisů. Projekt Míšeňská 7 nabízí celkem pět originálně řešených bytů o výměrách 75 až 250 metrů čtverečních, dokonale zasazených do historicky unikátního prostředí. Pětici exkluzivních bytů doplňuje trojice malebných obchodních jednotek v přízemí. To, že úcta a respekt k práci a stavebním postupům našich předků se nijak nevylučuje s nároky na luxusní bydlení, je v projektu Míšeňská patrné na každém kroku.

Každý byt má individuální charakter

Cílem rekonstrukce bylo zachovat a obnovit původní architektonické prvky a citlivě je skloubit s moderním zařízením a technologiemi jakými jsou domácí inteligentní systém BTicino, integrovaná klimatizace do podhledů a vestavěného nábytku a sofistikovaný systém osvětlení. Pro každý byt byl navržen odpovídající typ interiéru, aby byl zdůrazněn jejich individuální charakter – podkrovní Attic s restaurovanými malovanými stropy a Mezonet s původními dřevěnými trámy v otevřeném krovu, patrový Duplex s balkonem a terasou s výhledem na malostranské střechy, Ateliér s francouzskými okny a přímým vstupem do malostranského dvora a velkorysá Rezidence o rozloze 250 metrů čtverečních.

Důraz se kladl na využití přírodních materiálů

Velkou výzvou pro developera i architekty ze studia Aukett pod vedením architektky Jany Lehotské a týmu ve složení architektka Monika Mayová a architekt Ján Kostrian bylo citlivé zakomponování moderních materiálů a technologií do prostoru barokního paláce s cílem splnit požadavky na nejmodernější bydlení. „Velký důraz jsme kladli na prvotřídní materiály, které dokládají kvalitu zpracování projektu. Proto jsou ve všech bytech použity masivní dubové podlahy, kombinace nadčasového mramoru Gialo Atlantida s benátským štukem a exkluzivní sanita značek Antonio Lupi, Catano a Duravit. Pozornost se při realizaci věnovala také praktičnosti a řešení úložných prostor, proto jsou byty nabízeny včetně vestavěných skříní,“ říká Ilona Monferini Mančíková, obchodní a marketingová ředitelka spol. FIM Group.

Klidné prostředí v historickém centru Prahy

Pro oba dva domy je symbolický jejich dnešní návrat k italským majitelům, neboť již v druhé polovině 19. století byly ve vlastnictví rodiny Demartini a sloužily coby zázemí manufaktury na výrobu mýdla.

Míšeňská ulice je vzdálena pouhých pár kroků od Karlova Mostu, nedaleko od Malostranského náměstí, romantické Kampy nebo Valdštejnské zahrady a nabízí příjemně klidnou atmosféru uprostřed nejatraktivnějších míst Prahy.

www.misenska7.eu

www.fimgroup.eu