Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Stavební novinky

Schiedel_Absolut_Xpert_rez_komin

První komín certifikovaný pro pasivní domy

Unikátní komínový systém Schiedel Absolut Xpert umožňuje pořídit krb i v pasivním domě, lze na něj však připojit doplňkové spotřebiče na jakákoli paliva. Jedinou podmínkou je jejich nezávislost na vzduchu v místnosti. Schiedel Absolut Xpert patří mezi dvousložkové produkty, představuje technologickou špičku v oblasti komínových systémů, je kompatibilní se všemi typy budov. Jako první na světě je přímo certifikován pro pasivní rodinné domy s požadavkem roční měrné potřeby tepla na vytápění nepřesahující 15 kWh/(m2a).

Silnovrstvá lazura Lignofix

Vodou ředitelný přípravek od Stachemy se zvýšeným obsahem vosku, vysokou ochranou proti UV záření a povětrnostním vlivům je určen pro všechny vnější i vnitřní dřevěné povrchy (obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře a podobně). Nehodí se však k nátěrům podlah. V exteriéru se nedoporučuje lazuru používat na dřevo s velkým obsahem pryskyřice, například borovicové. Výsledný odstín závisí na druhu a řezu natíraného dřeva a počtu aplikovaných vrstev. Přípravek je k dispozici ve dvanácti odstínech, přičemž všechny jsou mísitelné. Lazura je schválená i pro použití na dětské hračky.


Malta překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

Nová zakládací vysokopevnostní malta HELUZ Trend má až osmkrát lepší tepelněizolační vlastnosti než klasické cementové malty. Vykazuje nízkou tepelnou vodivost ( = 0,15 W/m.K), a zároveň si zachovává vysokou pevnost srovnatelnou s cementovými maltami (deklarovaná pevnost v tlaku je 8 MPa). Nová malta zároveň disponuje vysokou vydatností (cca 2,5x větší než je u klasických cementových směsí běžné), což znamená, že pro zhotovení stejného objemu malty je potřeba výrazně nižší počet pytlů.