Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Střešní tepelně izolační systém ISOTEC® – moderní a vysoce kvalitní řešení zateplené šikmé střechy

ISOTEC detail makro

Prakticky každá novostavba rodinného domu je dnes řešena jako kompletně využitá pro obývání, tedy včetně podkrovního prostoru. A rovněž tak u rekonstrukcí stávajících rodinných a bytových domů se často mění původně nevyužívaný prostor pod střechou na půdní vestavbu určenou pro bydlení.

Využití podkroví ovšem vyžaduje precizně provedené tepelné izolace ve skladbě střešního pláště každého takového objektu.
Zdaleka ne každá skladba je však provedena v takové kvalitě a s takovými tepelně izolačními vlastnostmi, aby umožňovala skutečně komfortní využívání podkrovních bytů bez problémů s přehříváním v letním období, s kondenzací vznikající na interiérových konstrukcích především v zimním období vlivem tepelných mostů a s řadou dalších jevů doprovázejících špatně realizovaný střešní plášť.

Jednoduché, moderní a kvalitní řešení nabízí firma STUDIO CONTI svým produktem – střešním tepelně izolačním systémem ISOTEC®.
Kompletní potřebná skladba střešního pláště je zde tvořena velkoplošnými panely, které mají již z výroby osazené laťování pro přímou pokládku střešní krytiny. Výplní těchto panelů je tvrzená polyuretanová pěna s uzavřenou strukturou pórů, povrch panelů je opatřen silnou reflexní hliníkovou fólií a integrované ocelové latě (speciálně povrchově upravené vrstvou Aluzink®) jsou perforované pro dokonalé odvětrání a odvodnění dutiny pod střešní krytinou.
Panely systému ISOTEC® jsou samonosné, montují se shora přímo na konstrukci krovu a jejich dokonalé spojení do kompaktního tepelně izolačního pláště zajišťuje systém obousměrných zámků.
Střešní plášť v systému ISOTEC® nejen dokonale tepelně izoluje, ale je ihned po montáži také vodotěsný – budova je tedy okamžitě (ještě před pokládkou finální střešní krytiny) uzavřena proti povětrnostním vlivům. Díky integrovaným latím je zároveň v jediné pracovní operaci provedeno i laťování pro střešní krytinu, což činí ze systému ISOTEC® zcela ojedinělý produkt na trhu v České republice.

Pokud tedy chcete řešit svoji střechu moderně, jednoduše a především kvalitně a bez kompromisů, je systém ISOTEC® produktem právě pro Vás.
Jeho použití Vám přinese vysoce kvalitní tepelnou izolaci střechy, systémové řešení celé skladby střechy s jednoduchou a rychlou montáží, značné snížení tepelných ztrát a tedy i nákladů na vytápění, ochranu podkrovních prostor před přehříváním v letním období a v neposlední řadě i možnost ponechat v interiéru viditelnou konstrukci krovu jako zajímavý architektonický prvek.

V systému ISOTEC® byla v první polovině tohoto roku představena převratná novinka – panel ISOTEC Linea®

Tento nový typ panelů nadkrokevního systému zateplení má uzpůsobené integrované latě pro přímou montáž plechových falcovaných krytin (nebo tvarovek imitujících tento typ střešní krytiny) bez potřeby bednění. Plechová krytina se pokládá přímo na povrch panelů ISOTEC Linea® a příponky krytiny se kotví do integrovaných latí.
Panel ISOTEC Linea® tímto doplňuje dnes již tradiční systém ISOTEC® s integrovaným laťováním pro klasické skládané střešní krytiny a značně tedy rozšiřuje možnosti jeho použití ve stavebnictví. Panely ISOTEC Linea® lze použít pro zateplení střešního pláště a také pro zateplení fasád v kombinaci s vhodnou finální vrstvou (falcovaná plechová krytina, systémové plechové krytiny, fasádní pohledové panely).

Studio Conti

ISOTEC

STUDIO CONTI
Šlikova 1, 169 00 Praha 6
výhradní dodavatel systému ISOTEC v ČR
Tel./fax: 220 516 431
info@studioconti.cz

http://www.studioconti.cz/

Tagy: