Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Betonové ploty nacházejí stále více příznivců

Možná si nyní povzdychnete, že betonový plot je kus betonu a komu by se tedy mohl líbit. Není to však pravda. Pokud navštívíte stránky ploty.la, zjistíte, že i betonový plot má své kouzlo a lze jej umístit k téměř jakémukoli objektu.

Složení a vzhled betonového plotu

Výrobou betonových plotů se zabývá společnost BEVES Lanškroun, s.r.o., která pro jejich výrobu používá kvalitní beton, pro jehož přípravu využívá nejen cement, ale i kamenivo a ocelovou armaturu.

Základ plotu tvoří betonové desky, díky kterým získá vaše zahrada dokonalé soukromí. Můžete si vybrat betonové desky s různým zakončením, díky čemuž získá váš plot originální vzhled i design. V nabídce naleznete betonové desky s mřížkou, rovné, oboustranné, rádiusové, rádiusové oboustranné, sokolové nebo soklové oboustranné. Kromě toho nemusí být plot po celé své ploše stejný. Ozdobné sokly lze využít pouze v přední části plotu u vstup.

Desky se zasouvají do sloupků s drážkami.

Výhody betonového plotu

Svému majiteli nabízí betonový plot celou řadu výhod. Patří mezi dlouhá životnost a odolnost, pevnost, stabilita, snadná údržba, rychlá a nenáročná výstavba a dokonalé soukromí, které plot poskytuje. Kromě toho jej lze využít nejen pro oplocení domu či zahrady, ale i k průmyslovým objektům. Kromě nechtěných pohledů omezí betonový plot také hluk a prach přicházející z ulice.

Určit si můžete i svoji vlastní výšku, neboť sloupky, do nichž se zasouvají desky, se vyrábějí ve čtyřech různých výškách. Horní deska se zaoblenou hranou navíc ještě výšku plotu prodlouží.

Lze jím vymezit pouze část zahrady. Soklovou desku můžete využít i pro oddělená kompostu od ostatní části zahrady. Toto řešení je velmi efektivní a finančně nenáročné. Betonový plot lze využít i pro částečné obehnání výběhu pro hospodářská zvířata.