Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Akumulátorová nebo benzinová pila?

Foto: Husqvarna Česko s.r.o.

Nejvhodnějším nástrojem ke kácení a rozřezávání stromů je bezpochyby řetězová pila. Pokud uvažujete o nákupu nové řetězové pily, dbejte na správný výběr odpovídající vašim potřebám i zkušenostem. Jakou si ale vybrat: benzinovou či akumulátorovou? V současné době pokročil vývoj akumulátorových strojů natolik, že jejich výkon je srovnatelnýs benzinovými.
Výhodou akumulátorových pil je, že oproti elektrickým strojům nejsou závislé na elektrické síti, díky čemuž jsou ideálními pomocníky pro drobnější práce v zemědělství a zahradnictví. Na rozdíl od pil benzinových jsou akumulátorové pily menší a lehčí, a tím pádem je jejich používání pohodlnější. Navíc díky jednoduchému startu s nimi dokáží lépe pracovat i méně zkušení uživatelé. Zároveň akumulátorové stroje neprodukují žádné přímé emise a mají tichý chod, což zajisté ocení vaši sousedé. Dalším pozitivním faktorem je méně náročná údržba. Je třeba však myslet na to, že akumulátory je nutné po určité době znovu dobít.

Pily benzinové vynikají velmi silným výkonem a točivým momentem. Mají vynikající akceleraci a kvalitně řežou i při záběru celé lišty. Při náročné práci, jako je těžba nebo zpracování dřeva v lese, jsou benzinové pily pro většinu dřevorubců stále nenahraditelné. Podle výkonu se benzinové pily dají rozdělit do tří kategorií: hobby, farmářské a profesionální.

Benzinová pila Husqvarna 445

Model Husqvarna 445 je všestranná pila, kterou si oblíbí všichni, kteří umí ocenit kvalitu, výkonnost a profesionalitu. Charakteristickou vlastností je díky vypínači START/STOP a palivové pumpičce snadné nastartování, a to i při pomalejším zatažení za startovací šňůru. Zařízení bylo navrženo tak, aby startovalo snadno a s minimální námahou, to vše díky funkci Smart Start. Odpor startovací šňůry je snížen až o 40%. Motor X-Torq zajišťuje nižší spotřebu paliva a sníženou úroveň emisí. Pila Husqvarna 445 disponuje odstředivým systémem čištění vzduchu Air Injection™, který zvyšuje životnost přístroje a zajišťuje delší intervaly mezi čištěním filtru. Ovládání pily je uživatelsky velmi pohodlné a to díky funkci automatického vracení spínače z polohy STOP do pohotovostní polohy, dále díky viditelné hladině palivové směsi v nádrži či snadno otevíratelného výklopného víčka nádrže.

Akumulátorová pila Husqvarna 436Li

Pila 436Li je ideální pro tesaře, majitele ovocných sadů a jiné náročné uživatele. Je vybavena bezkomutátorovým motorem, který je o 25% výkonnější než standardní kartáčový motor. To znamená, že motor poskytuje vysoký točivý moment a konzistentní výkon. Stisk tlačítka je vše, co potřebujete, abyste stroj dostali do plného výkonu. Kromě toho, že se snadno startuje a uskladňuje, vyžaduje také jen velmi malou údržbu a váží pouze 3,7 kg včetně akumulátoru. Napínání řetězu a nasazení vodící lišty je snadné a nevyžaduje použití žádného nářadí. Olej doplníte bez problému díky inovativnímu výklopnému systému víček nádrže. Všechny tyto vlastnosti přispívají k rychlé a snadné manipulaci. Nízká hlučnost vám zároveň umožní pracovat, aniž byste rušili okolí.

Více o pilách Husqvarna najdete na www.husqvarna.cz.