Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Dětské hřiště, hit posledních let

dětské hřiště, foto: HEROLD

Postarají se o kvalitní a zdravou zábavu, navíc je děti prostě milují. Proč jim nedopřát možnost pohybu na úrovni, se zárukou všech podstatných parametrů a estetickými benefity?

Dětské hřiště na vlastní zahradě je pro rodiče skvělou investicí: potomky i jejich kamarády mají stále na dohled, takže se o ně není třeba bát, navíc jim tak poskytnou mnoho příležitostí ke smysluplnému trávení volného času.

Klasické pískoviště, houpačka dodávající pocit stavu beztíže, skalní stěna podporující koordinaci celého těla, obchůdek prospívající sociální interakci, skluzavka, šplhací tyč, trampolína, prolézačky… Věcí, které jsou pro zdravý a spokojený dětský vývoj důležité a naše ratolesti je při svých hrách na zahradě stoprocentně ocení, je celá řada. Naštěstí jsou v široké nabídce na trhu velmi snadno dosažitelné, jde tedy jen o to, vybrat z širokého sortimentu produktů, přídavných modulů a příslušenství takové vybavení, které bude nejen skvěle vypadat, ale zaručí rovněž stoprocentní bezpečnost. Na zřeteli bychom přitom měli mít především kvalitu (nejlépe přírodních) materiálů a jejich detailní zpracování a povrchovou úpravu, jež by měly maximálně eliminovat riziko úrazu a být zdravotně nezávadné. Důležité je, aby byly všechny prvky chráněny proti hnilobě a plísni, a rovněž odolné vůči opotřebení a dětskému razantnímu zacházení.


Je samozřejmě možné si pomoci vlastnoručně a všechny potřebné prvky si vyrobit, ale nebudeme si zastírat, že jde o činnost náročnou na čas i zručnost. Navíc profesionálně vyrobená dětská hřiště jsou ideální pro vytvoření rozmanitého prostředí ke hraní, zahradě vedle toho doslova sluší. Při jejich sestavování se uplatní kutilské nadání, a protože součástí dodávky bývá kromě podrobného návodu obvykle také kompletní sada bezpečnostních prvků a nástrojů, je montáž nejen snadná, ale mohla by být dokonce zábavná.