Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Ideální řešení nejen pro zahradu : keramická pec/gril/udírna BIG GREEN EGG

foto: Pogra s.r.o.

Připravovat pokrmy na zahradě můžeme různými způsoby a dosahuje se pak značných rozdílů nejen v kvalitě jídel, ale i v celkové pohodě během grilování; Big Green Eggřeší i problémy objevující se při grilování na dřevěném uhlí. Je zřejmé, že pec-gril BGE máv celé škále těchto možností ojedinělé postavení. Limitujícím faktorem pro celoroční užívání pecí-grilů na zahradě bývá odolnost materiálu vůči vlivu počasí (prudký déšť vs. roztopená pec, možnost užívat pec-gril i za mrazů atd.). Pro Big Green Egg neplatí žádné omezení.
Big Green Egg (BGE), celosvětově uznávaná keramická pec-gril-udírna, je odvozena od 3000 let staré indočínské hliněné pícky zvané „kamado“. Společnost BigGreenEgg(Atlanta, stát Georgia, USA)při inovaci původních materiálů využila technologie zpracování keramiky vyvinuté vesmírnou agenturou NASA. Továrna vlastní certifikát k splnění nejvyšších kvalitativních standardů a tento sofistikovaný patentovaný kompozitní materiál pak umožňuje společnosti dodávat na trh keramický pec-gril„Big Green Egg“ s doživotní zárukou keramiky.
Zmiňovanou kvalitu můžeme potvrdit; během 11-ti let prodeje BGE v ČR zákazníkům na jejich zahrady nebyla řešena žádná reklamace týkající se problémů s touto technologií.

foto: Pogra s.r.o.

foto: Pogra s.r.o.

Jaké jsou další přednosti pece-grilu BGE kromě doživotní garance?

• Dřevěné uhlí slouží jen k roztopení pece a udržení žáru vyzařovaného ze silného pláště; základní množství vydrží po celou dobu obvyklého provozu (v průměru cca 6 hod.) a obsluha pece-grilu (kromě výměny připravovaných pokrmů) spočívá jen v jednoduché regulaci teploty s přesností jednoho stupně mezi 70 °C a 350 °C. U této technologie není problém při grilování vložit mezi rozpálené uhlí a maso nebo rybu další keramickou vložku k zamezenínebezpečného odkapávání tuku (při hoření tuku na rozpáleném uhlí by jinak vznikaly karcinogenní zplodiny).

 

• Izolační vlastnosti nevídanév jiných zařízeních, akumulace tepla a jeho vyzařování dovnitř BGE způsobují, že tato keramika generuje teplo, které má jedinečný vliv na chuť připravovaných jídel, a to bez ohledu na způsob vaření (od grilování po uzení). Povrchu pláště se můžete kdykoli dotknout, veškerý žár zůstává uvnitř a je určen jen pro zpracování potraviny; masa a ryby pak zůstávají v původní kvalitě a šťavnatosti s výjimečnou, široce vychvalovanou delikátní chutí.

• V peci lze připravovat příjemně provoněné pizzy, péct chleba s křupavou kůrkou i moučníky.

 

• Pec funguje i jako velmi účinná udírna; při nízkých udicíchteplotách jsou všechny průduchy uzavřeny a kouř, aroma uhlí i vůně masa stále rotují uvnitř. Při přípravě za nízkých teplot zůstávají masa ještě šťavnatější a maso krásně odpadává od kosti.

 

• Pokrmy z pece jsou chutnější než z jiných zařízení a protožei při teplotách hluboko pod nulou můžete spolehlivě regulovat teplotu, lze pecpoužívat celoročně -např. vánoční krůta připravená v peci-grilu nemá chybu. Proto mnozí zákazníci používají BGE i ve svých kuchyních.


Big Green Egg je nejuniverzálnějším produktem na grilování a kompletní venkovní vaření na trhu s více schopnostmi, než všechny ostatní běžné venkovní grily dohromady. Od předkrmů přes hlavní jídla po dezerty Big Green Egg překoná všechna vaše kulinářská očekávání … a při sedmi různých velikostech, ze kterých lze vybírat, Big Green Egg zapadne do jakéhokoli životního stylu!

veletrh FOR GARDEN

Navštivte nás na veletrhu FOR GARDEN pořádaném na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 19. – 22.3.2015 (spolu s dalšími veletrhy FOR HABITAT, FOR FURNITURE aj.) v hale č.1 na stánku 1C6. Budeme zde prezentovat všech 7 velikostí BGE (včetně novinek BGE MiniMax a BGE XXL) a rádi Vám odpovíme na všechny Vaše dotazy k těmto pecím-grilům.Vážným zájemcům o BGE můžeme zaslat čestnou vstupenku nebo odkaz k jejímu vygenerování. Těšíme se Vás; nabízíme veletržní slevy!!
Filmařská 10, Praha 5, 00420 251 814 160, 00420 777975071(2)info@pogra.cz, www.gril-pec.cz , www.biggreenegg.eu

 

Pogra s.r.o.

Pogra s.r.o.