Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak vybrat zahradní nábytek, který přečká každé počasí?

Umělý ratan sestava Beach černá/krémové

Každý, kdo má zahradu nebo terasu, se tam snaží v létě trávit každou volnou chvilku. A proto na takové zahradě či terase nesmí chybět pohodlný zahradní nábytek. Co když se ale počasí zrovna nevydaří? Jaký nábytek můžete s klidným srdcem nechat venku za každého počasí?

Jaký materiál zvolit?

Na trhu dnes máte na výběr z mnoha variant – od teaku, severské borovice, přes umělý ratan až po plast. Všechny nabízejí minimum údržby, pohodlí a odolnost.
Z těchto materiálů je teakový nábytek či nábytek ze severské borovice na údržbu nejnáročnější. Teak je třeba ošetřit teakovým olejem. Ale až ve chvíli, kdy povrch nábytku zmatní a dešťová voda se začne vpíjet do dřeva. První nátěr je třeba provést do konce prvního měsíce používání. Takto ošetřovaná nábytek můžete bez obav nechat venku i přes zimu.
Nábytek z umělého ratanu je vyrobený z odolného polyetylenového materiálu, který imituje vzhled přírodního ratanu. Na rozdíl od něj je ale velmi odolný a svůj krásný vzhled si zachovává i v náročných podmínkách. Sedací soupravu z umělého ratanu můžete nechat stát venku klidně celé léto a jediné, co je třeba pro jeho údržbu udělat, je občas ho omýt mýdlovou vodou. Určitě ho ale nenechávejte venku v zimě – v mrazu by mohl popraskat.
Plast je v zahradním nábytku stálicí. Už ale dávno neplatí, že plastový zahradní nábytek je ošklivý a nekvalitní. Pokud sáhnete po designových kouscích, můžete se těšit na výrazné barvy, pevné konstrukce, originální tvary a minimální údržbu.

Na co si dát pozor?

– Čím delší záruční lhůtu výrobce na svůj nábytek nabízí, tím více věří v jeho kvalitu.
– Zjistěte si, zda je v ceně nábytku také polstrování.
– U zahradního stolu dbejte na to, aby jeho deska nebyla tenčí 2,8cm, jinak se bude kroutit.
– Vybírejte nábytek tak, aby svým vzhledem doplnil stávající vybavení domu.