Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Letní idylka – romantika na zahradě ve skandinávském stylu.

zahradní nábytek

V posledních letech je u nás velmi oblíbený vintage styl, který se vyznačuje propojením romantického venkova s moderním životním stylem. Interiéry zařízené v tomto stylu působí útulným a zabydleným dojmem a je z nich cítit náklonnost ke starým časům. Bytové doplňky jsou vyrobeny tak, aby vypadaly starodávně. Jistě však osloví nejen milovníky romantiky, venkova a dávných dob.

A co takhle skandinávský vintage styl přenést i na Vaši zahradu?

Léto a romantika prostě patří k sobě. Něžné barvy, květinové vzory, posezení na zahrádce za svitu zahradních luceren…

Pokud máte na zahradě k dispozici přístřešek, můžete si tam zřídit třeba letní obývací pokoj nebo jídelnu. Na čerstvém vzduchu se budete cítit skvěle. Stačí pod stříšku dát lavici, židle a stůl zdobené výraznou patinou. Úžasně se tam bude vyjímat i příborník po babičce.

Na zahrádce si také můžete vytvořit zákoutí jako ze zámku. Použijte k tomu romantické železné židle s imitací rzi a k nim stoleček a příjemné místečko k odpočinku je na světě.

Stejně jako v interiéru i venku hrají důležitou roli doplňky.

Nádherné zahradní dekorace inspirované skandinávským venkovem působí velmi nápaditě a originálně a dodají Vaší zahrádce půvab.

Překrásnou a současně praktickou dekorací se stane dřevěná ptačí budka. Potěší nejen Vaše oko, ale také nejednoho ptáčka.

Oživte svou zahradu záplavou květin. Báječně vyniknou v okouzlujících květnících v romantickém vintage stylu. Určitě najdete spoustu možností, kam je umístit, aby Vás mohly těšit. Na stole by neměla chybět váza s čerstvými květinami. Nejlépe vlastnoručně natrhanými třeba při procházce po rozkvetlé louce.

Velmi oblíbenou dekorací jsou závěsné i stojací zahradní lucerny. Lucerničky zpříjemní večerní posezení venku. Skvěle se budou vyjímat pověšené v altánku, na stromě, nebo postavené na stole či na zemi. Jejich kouzelné světlo působí uklidňujícím dojmem. Můžete vybírat mezi různými materiály a tvary.

Spoustu inspirace na bydlení ve skandinávském vintage stylu a také bydlení ve stylu Provence najdete na stránkách internetového obchodu Bella Rose.

Užívejte si letní pohodu na Vaší kouzelné zahrádce!