Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nemáte na zahrádce žádný přístřešek?

párty stan

Nevadí, existuje levné a rychlé řešení, vhodné téměř kamkoli. Jedná se o párty stan, kterých v této době všude nepřehlédnutelně přibývá. A není se čemu divit, mají nekonečnou škálu použití, jsou cenově dostupné a s jejich stavbou si poradí snad každý. Ochrání Vás před silným sluníčkem stejně jako letním deštěm nebo nepříjemným větrem a prodlouží pobyt na čerstvém vzduchu. Nezaberou ani moc místa, základní stany mají rozměry 3×3 m a vejdou se i na malé zahrádky.

Párty stany 3×3 m také ochraní zahradní nábytek, gril nebo dobře poslouží jako letní garáž. Dnes se ale stále více prodává párty stan 3×6 m, i když nemá sloužit pro více osob, bývá totiž využíván k více účelům najednou. Jedna strana stíní třeba bazének nebo pískoviště, kde si hrají vnoučata a na druhé straně zbývá ještě dostatek místa na pohodlná lehátka a servírovací stolek, kde zatím můžete odpočívat Vy.

A v případě nečekané návštěvy se pod takový stan pohodlně, v sedě, vejde až 14 osob. Pro větší společnosti, jako jsou párty, svatby, promoce, pracovní setkání apod. můžete vybírat z vetších rozměrů, až do velikosti 6×12 m. Větší stan volíme, i když pod něj chceme umístit třeba rozměrnější set zahradního nábytku s polstry a polštářky. Takový nemůžeme na stálo nechat u kraje stanu, mohlo by na něj pršet.

Někdy můžeme stan umístit ke zdi, která chrání před větrem, ale většinou stejně jen z 1 strany, a proto je dobré pořídit ke stanu i boční stěny. Snadno se přidělají i sundají a díky nim můžete využít plochu pod stanem beze zbytku. V nočních hodinách, kdy je venku pořád horko a rojí se nepříjemný hmyz, se hodí průdyšná moskytiéra. Propustí pod stan čerstvý noční vzduch, ale žádný hmyz a Vy si tak můžete posedět jak dlouho budete chtít.