Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Připravte vaši zahradu na zimu: Víme, jak na to!

zahrada

Během celého roku jsme si užívali všech výhod zahrady, pochutnávali sina neskutečně šťavnatém ovoci a zdravé zelenině a právě teď je ten nejvyšší čas, uložit zahradu k zimnímu spánku. Poradíme vám, na co bychom v žádném případě neměli zapomenout, aby všechny rostliny a stromy přečkaly třeskuté mrazy bez úhony a tedy na výbornou.

Posekejte trávu, aneb zahradní traktor se letos naposledy bude hodit

Ještě než udeří první mrazíky, můžete trávník posekat. Pokud si potrpíte na dokonale posekanou zeleň, na co nejnižší výšku, utněte váš záměr v samotném počátku. První teploty pod bodem mrazu by mohly sežehnout kořínky a na jaře by vás přivítaly holá místa s vykukující zeminou. Zahradní traktory proto ještě před zimou určitě využijete.
Neváhejte trávník také pohnojit, právě v tomto období je vhodné tzv. vápnění, skvěle se osvědčí také kompost. S příchodem podzimu zbavte travnaté plochy listí, jedině tak zamezíte vzniku plísní a jiných chorob.

Naslouchejte přírodě: Zasaďte nové stromy a ty stávající odborně prořezávejte

Období vegetačního klidu a stále teplého počasí nahrává výsadbě nových stromků, proto s ní neotálejte a vyselektujte zvolené rostlině to správné stanoviště, které jí bude vyhovovat.
Stromy je třeba také zbavit nepotřebných a nadbytečných větví, díky tomuto procesu dostane koruna požadovaný tvar, navíc se zněkolikanásobí a zkvalitní úroda. Strom tak bude rozvádět živiny mnohem hospodárněji a tedy směrem k plodinám.

Drtiče větví zažívají boom 

Nahromadilo se vám nespočet větví a nevíte, co s tím? Jejich podpal dávno vyšel z módy a rovněž se vám může pěkně prodražit, pokud je ve vaší obci zakázán. Pro tyto účely si skvěle vystačíte s s drtiči větví , ty si pro své praktické výhody získaly srdce vášnivých zahrádkářů. Větve rychle nadrtíte a následné piliny můžete použít jako izolaci pro rostlinky, které hůře snášejí zimní počasí.

 

 

Tagy: